Закарпатський салат "Утилізація врожаю"

Я пам'ятаю цей салатик ще з мого радянського дитинства. Рецепт був привезений із Закарпаття. Головна фішка - зелені помідори. Якась геніальна людина придумала, що робити з тим, що не дозріло.

Інгредієнти

  • Помідор (зелені, абсолютно незрілі помідори) - 500 г
  • Огірок - 500 г
  • Перець болгарський (бажано жовтий і червоний для краси) - 500 г
  • Цибуля ріпчаста (фіолетова, біла, звичайна, шалот, будь-яка, яка є) - 300 г
  • Часник - 100 г
  • Кріп - 0.5 пуч.
  • Петрушка - 0.5 пуч.
  • Сіль (для початку, потім досолити, якщо треба) - 3 ч. л.
  • Цукор - 3 ч. л.
  • Оцет (9%) - 4 ст. л.
  • Соняшникова олія (півсклянки, рафінована) - 120 г
  • Перець чилі (кількість - в залежності від бажаної гостроти) - 1 шт

Час приготування: 60 хвилин

Миємо та чистимо всі необхідні овочі. Помідори повинні бути саме зелені. Навіть з уже червоними, які почали зріти, помідорами, банки починали бродити. Зелень промиваємо і даємо стекти воді. Раніше все це різалося ножем. Але тепер на кухні є такий помічник, як комбайн.
Обполіскую окропом велику скляну (не металеву, що важливо) миску і процес пішов! На все-про все - хвилин 15! Про перчик чилі - окремо. Залежить від бажаної гостроти. Якщо подобається викидати полум'я, то можна пропустити через комбайн 1-2 штуки. А можна покласти половинку і без насіння - тоді буде просто приємна острінка.
І отримуємо цілу миску "хряпи", як мій чоловік каже. Згодна, різати ножем - виглядає красивіше, але на смак це не впливає, а на витрачений час - дуже навіть. Кріп і петрушку - в блендер і теж в миску. Додаємо сіль, цукор, оцет. І ретельно перемішуємо руками, при цьому начебто вичавлюємо сік з овочів.
При цьому обсяг зменшується, в порівнянні з тільки що нарізаними овочами, і виділяється багато соку, який уже на цьому етапі пахне приголомшливо!
Злегка утрамбувати, зверху вилити олію так, щоб покрило весь вміст. І відставити убік як мінімум на ніч. Можна нічим не накривати, якщо є таке місце, де ця баддя заважати не буде. Мені довелося накрити сіточкою (щоб зі сковороди жир не бризкався), просто щоб туди непотрібні предмети не падали. Щільно накривати не треба - у нас цю роль виконує масло.
На наступний день, а у мене вийшло майже добу, перемішуємо салат з маслом, вдихаємо цей аромат і... йдемо стерилізувати банки - кришки будь-яким звичним для вас способом.
Тепер головне не забути, що банки гарячі, а салат холодний. Обов'язково притулите до банки що-небудь металеве (ложку, вилку), щоб банка не лопнула. Розклали по банках, не забувайте доливати соку з дна теж, а не сьорбати його ложкою, зверху трохи олії і закручуємо. Оскільки ми нічого не варили, то і остигати не треба. Значить, просто переставляємо в холодильник. Прекрасно стоїть 4-5 місяців. З заданої кількості продуктів вийшло десь два літри салату. Смачного! Якщо у вас залишився сік, не виливайте, а також перелийте в баночку. Це приголомшлива заправка для салату, можна в овочевий суп додати, можна в шашликовий маринад, а можна просто випити (кому кислотність дозволяє). Пам'ятаю, я в дитинстві пила його, як компот!

Коментувати

Допоможи будь ласка нам, додай цей рецепт собі у соціальні мережі